ПАРАЦЕТАМОЛ 500МГ ТАБЛ. Х 20 ЕКОФАРМ

Double click on above image to view full picture

Намаляване
Увеличаване

Още изгледи

ПАРАЦЕТАМОЛ 500МГ ТАБЛ. Х 20 ЕКОФАРМ

Бъдете първи - добавете мнение

Наличност: На склад

1,82 лв.
ИЛИ

Бърз преглед

...

Описание на продукта

Парацетамол Екофарм 500 mg таблетки /

Paracetamol Ecopharm 500 mg tablets

Парацетамол (Paracetamol)

Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да приемате това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация. Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра. Запазете тази листовка. Може да се наложи да я прочетете отново.

Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, попитайте Вашия фармацевт. Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра. Това включва и всички възможни нежелани реакции, неописани в тази листовка.

Ако независимо от лечението болката продължава повече от 5 дни, а температурата повече от 3 дни и не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.

Какво съдържа тази листовка:

1.   Какво представлява Парацетамол Бкофарм и за какво се използва

2.   Какво трябва да знаете, преди да приемете Парацетамол Екофарм

3.   Как да приемате Парацетамол Екофарм

4.   Възможни нежелани реакции

5.   Как да съхранявате Парацетамол Екофарм

6.   Съдържание на опаковката и допълнителна информация

I. Какво представлява Парацетамол Екофарм и за какво се използва

Ако болката продължава повече от 5 дни, а температурата повече от 3 дни и не се чувствате по- добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.

Парацетамол Екофарм съдържа парацетамол, който принадлежи към група лекарства наречени аналгетици, които действат като намаляват болката и повишената температура.

Парацетамол Екофарм се използва за симптоматично лечение на слаба до умерена болка от различен произход: главоболие, мигрена, невралгия, зъбобол, менструални болки, ревматични и мускулни болки.

Парацетамол Екофарм се използва също при повишена телесна температура вследствие на грип и простудни заболявания.

2* Какво трябва да знаете, преди да приемете Парацетамол Екофарм

Не приемайте Парацетамол Екофарм

ако сте алергични към парацетамол или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6).

Ако независимо от лечението болката продължава повече от 5 дни, а температурата дни или се появят други оплаквания, прекратете лечението и се обърнете към ле

За да предотвратите риска от предозиране с парацетамол, проверявайте за съдъ Парацетамол другите едновременно приемани от вас лекарства.

bg-piJ Paracetamol tieopharm group

Предупреждения и предпазни мерки

Говорете с Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра, преди да приемете Парацетамол Екофарм.

Деца н юноши

При деца приемащи 60mg/kg парацетамол дневно, комбинацията с друг ашипиретик не се препоръчва. Това е възможно само ако парацетамол не е ефективен.

Други лекарства и Парацетамол Екофарм

информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате или наскоро сте приемали

или е възможно да приемете други лекарства, включително и такива, отпускани без рецепта.

Моля, информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате:

метоклопрамид, домперидон (за повлияване на гадене и повръщане); антикоагуланти (използвани за разреждане на кръвта) напр. варфарин; холестирамин (за лечение на висок холестерол); други обезболяващи средства.

Парацетамол Екофарм с храна, напитки и алкохол

Парацетамол Екофарм не трябва да се употребява с алкохол, тъй като той може да засили чернодробната токсичност на парацетамол.

Бременност, кърмене и фертилитет

Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.

Посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на което и да е лекарство.

В терапевтични дози парацетамол може да се приема по време на бременност.

Парацетамол се излъчва в кърмата в много малко количество и не се налага да се спира кърменето по време на краткосрочно лечение.

Шофиране и работа с машини

Парацетамол не повлиява способността за шофиране и работа с машини.

3.   Как да приемате Парацетамол Екофарм

Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар, фармацевт или медицинска сестра. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Препоръчителната доза е:

За възрастни и деца над 12 години:

1-2 таблетки 3-4 пъти дневно през интервал от 4 до 6 часа. Да не се приемат повече от 6 таблетки дневно.

Употреба при деца и юноши

Деца от 6-12 години:

За деца с телесно тегло между 21 повече от 3 таблетки дневно.

За деца с телесно тегло между 26 повече от 4 таблетки дневно.

При деца определянето на дозата става на базата на телесното тегло. Препоръчваната доза е 60mg/kg дневно, приемана на 4-6

Да не се дава на деца под 6 годиш на възраст.

Да не се превишава препоръчваната дневна доза.

Да не се приема заедно с други парацеталол-съдържащи лекарства.

Да не се приема повече от 5 дни при възрастни и 3 дни при деца без проведена лекарска консултация.

Ако сте приели повече от необходимата доза Парацетамол Екофарм

Приемането на голямо количество парацетамол може да увреди черния дроб.

Ако по случайност сте приели по-голямо количество таблетки, свържете се с Вашия лекар, фармацевт или отидете в най-близкото болнично заведение.

Ако сте пропуснали да приемете Парацетамол Екофарм

Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата доза.

Ако сте пропуснали да приемете доза, приемете я веднага щом се сетите.

Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на този продукт, моля попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Ако сте спрели приема на Парацетамол Екофарм

Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на това лекарство, попитайте Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра.

4.   Възможни нежелани реакции

Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.

Нежелани лекарствени реакции при употребата на парацетамол са редки. Спрете приема на лекарството и се консултирайте с Вашия лекар, ако:

наблюдавате алергична реакция като сърбеж, обрив, проблеми с дишането, поява на оток по устните, езика, гърлото и лицето; се появят язви в устата;

сте имали проблеми с дишането при употребата на ацетилсалицилова киселина или

нестероидни противовъзпалителни лекарства;

имате неочаквано кървене или склонност към насиняване.

Ако някоя от нежеланите лекарствени реакции стане сериозна или забележите други, неописани в тази листовка нежелани реакции, моля уведомете Вашия лекар или фармацевт.

Допълнителни нежеланн реакции при деца и юноши

Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра. Това включва всички възможни неописани в тази листовка нежелани реакции.

5.   Как да съхранявате Парацетамол Екофарм

Да се съхранява на място, недостъпно за деца.

Не използвайте това лекарство след срока на годност, отбелязан върху картонена блистера. Срокът на годност отговаря на последния ден от посочения месец.

bg-pil E'aracetamol Ecopharm

Не изхвърляте лекарствата в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци. Попитайте Вашия фармацевт как да изхърляте лекарствата, които вече не използвате. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.

Този лекарствен продукт не изисква специални условия на съхранение.

б.   Съдържание на опаковката и допълнителна информация

Какво съдържа Парацетамол Екофарм

Активното вещество е: парацетамол Една таблетка Парацетамол Екофарм съдържа 500 mg парацетамол.

Другите съставки са: прежелатинизирано нишесте и магнезиев стеарат

Как изглежда Парацетамол Екофарм и какво съдържа опаковката

Парацетамол Екофарм са бели, продълговати таблетки с делителна черта от едната страна. Предлагат се в опаковки от 20 таблетки в PVC/A1 блистери.

Притежател на разрешението за употреба и производител

Притежател на разрешението за употреба

ЕКОФАРМ ГРУП АД бул .’’Черни връх” 14, бл.З 1421 София, България телефон: (02) 963 15 96 факс: (02) 963 15 61

Производител

ЕКОФАРМ ЕООД бул.”Черни връх” 14, бл.З 1421 София, България

За допълнителна информация, относно този лекарствен продукт, моля свържете се с притежателя на разрешението за употреба ЕКОФАРМ ГРУП АД.

Дата на последно преразглеждане иа листовката

Ключови думи

Използвайте празни места, за да отделяте ключовите думи. Използвайте единични кавички (') за фразите.